theme wordpress
تازه ها

پایان حسرت ۱۵ ساله جودوی ایران و درخشش طلای جهانی بر سینه سعید مولایی

نماینده تهرانی وزن منهای ۸۱ کیلوگرم ایران طلای مسابقات جهانی جودو را بر گردن آویخت تا بعد از ۱۵ سال طلسم شکنی کند.

جودوی ایران بعد از چند سال ناکامی در مسابقات آسیایی و جهانی یک پدیده در خود پرورش داده که حالا مدال طلای جهان را هم بر گردن آویخت.

چهارمین روز از رقابتهای جودوی قهرمانی بزرگسالان جهان در شرایطی با حضور ۷۵۸ جودوکار از ۱۲۵ کشور در شهر باکو کشور آذربایجان پیگیری شد که سعید مولایی جوان شایسته جودوی تهران و ایران در وزن منهای ۸۱ کیلوگرم با پیروزی برابر حریف ژاپنی توانست برای اولین بار به مدال طلای جهان دست پیدا کند.
سعید مولایی پس از استراحت در گام نخست، جودوکار کانادایی را در کمتر از ۲دقیقه ایپون کرد و در ادامه حریف ایسلندی خود را در ۱۴ثانیه از پیش رو برداشت.
سومین برد مولایی برابر جودوکار پرتغالی رقم خورد، سعید جودو ایران در ۴۴ ثانیه حریف خود را با ایپون بدرقه کرد و با پیروزی برابر جودوکار بلژیکی راهی نیمه نهایی شد.
مولایی در مرحله نیمه نهایی حریف ترکیه ای خود را ایپون کرد و با شایستگی به فینال راه یافت. او در فینال برابر حریف ژاپنی ایستاد و توانست با پیروزی در ششمین مبارزه متوالی به مدال طلای جهان دست پیدا کند.
این جودوکار جوان که چند هفته قبل در بازی های آسیایی با ناداوری دستش از مدال طلا کوتاه مانده بود،‌ سال گذشته با کسب مدال برنز بعد از سال ها جودوی ایران را صاحب مدال جهانی کرد.
حالا سعید مولایی که خودش را به عنوان یکی از بزرگان جودوی جهان معرفی کرده، بعد از ۱۵ سال بار دیگر ایران را در سطح جهان صاحب مدال طلا کرده است.

پیش از این ۲ طلا در سال های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۳ به دست آمده بود و از آن به بعد فقط چند جودوکار به مدال برنز این رقابت ها دست پیدا کرده بودند.
حالا ملایی طلسم ۱۵ ساله جودو را شکست و این رشته را بار دیگر به سکوی اول دنیا رساند.

مدال طلای سعید مولایی جودوکار تهرانی تیم ملی جودو کشورمان توسط درخشان ریاست فدراسیون اهدا شد.

print
Print Friendly, PDF & Email

نوشته های مشابه

بستن
بستن