theme wordpress
تازه ها

روز عرفه؛ درهای رحمت الهی بر روی بندگان باز می شود

نهم ذی‌الحجه روز عرفه است، در این روز، درهای رحمت الهی بر روی بندگان باز می شود و همه چشم امید به رحمت الهی دارند. خداوند در این روز به انسان شرافت، کرامت و عظمت می بخشد و رحمتش را بر بندگان خود می گستراند و آنها را مورد عفو بخشش قرار می دهد .

عرفه فرصتی بی بدیل برای راز و نیازهای عاشقانه و عارفانه با خالق هستی است، در لحظات ناب دعا انسان به اقیانوس بی کران احدیت می پیوندد و به امید عفو و بخشش، دستهای پر از نیاز و تمنای خود را عاجزانه به سوی آسمان می گشاید و با سردادن نوای “الهی العفو” از خالق هستی طلب رحمت و بخشایش دارد .

حضرت محمد(ص) در ارتباط با جایگاه و اهمیت روز عرفه می فرمایند: “هنگامی که مردم در عرفات وقوف و حاجت های خود را با گریه و زاری درخواست می کنند، خداوند نزد فرشتگان به این مردم افتخار می کند و به فرشتگان خطاب می کند: آیا نمی بینید که بندگان من از راه های دور و غبارآلود به سمت من آمده اند و مال شان را در راه من خرج کرده اند و بدن ها را خسته کرده اند؟ به عزت و جلالم سوگند! گناهکاران شان را به نیکوکاران شان می بخشم و آنها را از گناه پاک می کنم، مانند روزی که از مادر متولد شده اند”.

امام باقر (ع) در اهمیت این روز فرمودند: “روز عرفه، روز دعا و درخواست از خداوند است” یعنی در این مقطع زمانی سرعت اجابت دعا بیشتر است.

print
Print Friendly, PDF & Email

نوشته های مشابه

بستن
بستن