theme wordpress
خبر برتر

درخشش جوانان جودو ایران در لبنان/ ۲ مدال حمیدرضا ملک زاده و ابوالفضل محمودی سهم تهران در آسیا

در پایان رقابتهای جودو قهرمانی جوانان آسیا، ملی پوشان کشورمان موفق به کسب ۱نشان طلا، ۱نقره و ۴برنز شدند که ۲ مدال سهم استان تهران بود.

به گزارش روابط عمومی هیات جودو، جوجیتسو و کوراش استان تهران، نوزدهمین دوره این رقابتها در شرایطی با حضور ۱۹۶ جودوکار از۲۲ کشور به مدت ۲روز و به میزبانی شهر بیروت کشور لبنان برگزار شد که جوانان جودو کشورمان موفق به کسب ۶نشان رنگارنگ شدند.

در وزن منهای ۹۰ کیلوگرم، قاسم باغچقی پس از استراحت در دور نخست، جودوکار کره جنوبی را در زمان کمتر از یک دقیقه ایپون کرد و در ادامه حریف ویتنامی خود را با ضربه فنی از پیش رو برداشت و راهی فینال شد، جوان شایسته جودو ایران در فینال جودوکار قزاق را ایپون کرد و مقتدارانه قهرمان شد.

علی پرهیزکار نماینده وزن منهای ۱۰۰کیلوگرم کشورمان، پس از استراحت در گام نخست، جودوکار عراقی را ایپون کرد و در ادامه با ضربه فنی جودوکار کره ای را از پیش رو برداشت و فینالیست شد، پرهیزکار در فینال با قبول شکست برابر حریف ازبک صاحب گردن آویز نقره شد.

 

 

در وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم حمیدرضا ملک زاده جودوکار تهرانی ابتدا حریف هندی را با ضربه فنی از پیش رو برداشت و در ادامه برابر حریف قدرتمند ازبکستانی به برتری رسید و با قبول شکست برابر جودوکاری از کره جنوبی به جدول شانس مجدد راه یافت، ملک زاده در دیدار رده بندی جودوکار مغولستانی را ایپون کرد و به نشان برنز دست یافت.

مریم بربط در وزن منهای ۷۰ کیلوگرم، در بازی نخست جودوکار هندی را ایپون کرد و در ادامه مغلوب حریف قزاق خود شد، بربط در جدول شانس مجدد نماینده قرقیزستان را از پیش رو برداشت و صاحب گردن آویز برنز شد.

ابوالفضل محمودی دیگر جودوکار تهرانی در وزن منفی ۶۶ کیلوگرم بعد از پیروزی مقابل نماینده نپال در مقابل جودوکار ازبکستان مغلوب شد و به جدول بازنده ها رفت. در ادامه نماینده کشورمان موفق شد با دو پیروزی مقابل جودوکارانی از چین تایپه و تاجیکستان صاحب مدال برنز این رقابت ها شود.

در وزن منفی ۷۳ کیلوگرم نیز امین کامیابی بعد از استراحت در دور اول در گام نخست حریفی از هند را ضربه فنی کرد ولی در مبارزه دوم مقابل حریفی از قزاقستان شکست خورد. او در ادامه رقبایی از قرقیزستان و مغولستان را از پیش رو برداشت و دومین مدال برنز کشورمان را در رقابت های قهرمانی جوانان آسیا از آن خود کرد.

-هیات جودو، جوجیتسو و کوراش استان تهران ضمن تبریک به جامعه جودو کشور و تهران، کسب این موفقیت را به احمد کاظمی سرمربی تهرانی تیم ملی جوانان و به حمید رضا ملک زاده و ابوالفضل محمودی دو جودوکار شایسته پایتخت تبریک می گوید.

print
Print Friendly, PDF & Email

نوشته های مشابه

بستن
بستن