theme wordpress
تازه ها

تور جهانی جودو به میزبانی استان تهران باشکوه و کم نظیر برگزار شد

تور جهانی جودو با حضور قهرمانان المپیک و جهان و نماینده فدراسیون جهانی، امروز چهارشنبه (۵ اردیبهشت) به میزبانی استان تهران باشکوه و کم نظیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هیات جودو، جوجیتسو و کوراش استان تهران، تور جهانی جودو هر ساله از سوی فدراسیون جهانی در چند کشور برگزار می شود که مبحث اصلی آن ایجاد انگیزه بین نوجوانان و جوانان و همچنین آموزش مناسب است و امسال کم نظیر ترین اجرای تور جهانی جودو که تاکنون درکشورهای مجری این تور برگزار شده – از نظر تعداد شرکت کننده و اجرا- در سالن شهید افراسیابی برگزار گردید.

برنامه تور جهانی فدراسیون جودو با حضور قهرمانان المپیک جهان؛ جرویس امان فرانسوی دارای عناوینی چون برنز المپیک لندن ، ۳ طلا، یک نقره و یک برنز جهانی و ۵ طلا و یک برنز اروپا و میگلوش آنگواری دارای نقره المپیک، ۳ مدال برنز جهانی و ۳ طلا ،۳ نقره و یک برنز اروپا در تهران برگزار شد و طی آن، تمام سرمایه های جودو در سالن افراسیابی گردهم آمدند تا نمایش آیندگان جودوکار را شاهد باشند.حضور نونهالان و آینده سازان جودو تهران و نمایش حرکات رزمی در مقابل پیش کسوتان جلوه خاصی به این سالن داد و البته پیشکسوتانی که برخی ها پس از سالها دور هم جمع شدند تا در کنار یکدیگر یاد گذشته ها را زنده کنند. حضور اساتید و پیش کسوتان در این برنامه پرشکوه و بی نظیر بود.

 

 

این برنامه ۳ ساعته با اجرای حدود ۴۰۰ جودو کار نونهال و نوجوان زیر نظر اساتید قهرمان پرور تهران و با حضور المپین های پایتخت برگزار گردید و در ادامه، توسط نماینده فدراسیون جهانی و قهرمان جهان والمپیک پیگیری شد.

محمد بلوطی رئیس هیات جودو، جوجیتسو و کوراش استان تهران با ابراز خوشحالی از برگزاری باشکوه تور جهانی جودو به میزبانی تهران گفت: در حین اجرای این برنامه،  اولین دوره استعداد یابی زیر نظر امیر رضا قمی اولین المپیکی جودو ایران و مربی چهار المپیکی دیگر و رییس کمیته استعدادیابی هیات جودو تهران انجام شد . این امیدواری وجود دارد که این کونه برنامه ها و دوره ها که نتیجه جلسات مربیان و کمیته استعداد یابی تهران است، طی سالهای آینده روشن تر از گذشته باشد و جودو استان تهران حائز مقامهای جهانی و بین المللی بیشتری شود.

 

 

گفتنی است این مراسم میهمانان ویژ ه ای هم داشت که می توان از  استاد تیمور غیاثی قهرمان بلامنازع دومیدانی ایران (پرش ارتفاع) در بازیهای آسیایی بانکوک و تهران ۱۹۷۰ و ۱۹۷۴ و دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا  ۱۹۷۳ مانیل و ۱۹۷۵ سئول و سیامک ورزیده قهرمان بوکس ایران و آسیا در سال های ۱۹۹۰ و ۱۹۹۴و عضوتیم ملی بوکس درالمپیک آتلانتا و پکن نام برد.

print
Print Friendly, PDF & Email

نوشته های مشابه

بستن
بستن