theme wordpress
تازه ها

مراسم تجلیل از «حاج اصغر مهربانی بصیر» پدر شهیدان «داوود و محمد مهربانی بصیر»

رئیس فدراسیون جودو در مراسم تجلیل از«حاج اصغر مهربانی بصیر» گفت: ورزشکاران مرام و سیره شهدا را سرلوحه کار خود قرار دهند و جهت ترویج ارزش‌های دفاع مقدس بکوشند.

به گزارش «ایثار»، در آستانه فرارسیدن ۲۲ اسفندماه سالروز تأسیس بنیاد شهید با حضور ملی پوشان و قهرمانان جودوی استان تهران که عضو تیم ملی هستند، مراسم تجلیل از «حاج اصغر مهربانی بصیر» پدر شهیدان «داوود و محمد مهربانی بصیر» که از ورزشکاران این رشته بودند در اداه کل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران برگزار شد.

محمد درخشان رئیس فدراسیون جودو در این مراسم ضمن قدردانی از این ابتکار عمل با ذکر خاطراتی از هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: پایمردی و از خودگذشتکی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس مثال زدنی است که در هیچ کجای دنیا مانند آن دیده نشده است.

وی ادامه داد: امنیت و سرافرازی امروز کشور مدیون جانفشانی این عزیزان است که با رهبری عالمانه امام خمینی(ره) به دست آمد، شهدای انقلاب اسلامی و شهدای هشت سال جنگ تحملی به جد پهلوان بودند.

رئیس فدراسیون جودو با اشاره به اینکه ایران اسلامی ظرفیت‌های فراوانی برای تربیت پهلوانان بزرگ دارد افزود: جامعه‌ای با نشاط  بوده که دارای جوانان ورزشکار و پهلوان باشد.

درخشان با بیان اینکه شهدا با سلوک و روحیه پهلوانی عازم جبهه‌های حق علیه باطل شدند و در راه دفاع از نظام جمهوری اسلامی ایستادگی کردند که در آخر نیز به درجه رفیع شهادت نائل آمدند، تصریح کرد: جوانان در دوران هشت سال دفاع مقدس با روحیه پهلوانی جان خود را فدای اسلام و میهن کردند.

وی ضمن درخواست از ملی‌پوشان رشته جودو جهت اینکه شهدا را سرلوحه خود قرار دهند گفت: با ترویج فرهنگ غنی ایثار و شهادت، در بین جامعه ورزشی کشور می‌توانیم مشی و مرام شهدا را در جامعه ورزش کشور را به الگو صورت الگو ترویج داده و در میان این قشر معنویت را ارتقاء دهیم.

در ادامه نیز رئیس هیئت جودو استان تهران با بیان اینکه سخن گفتن در ارتباط با جایگاه و مقام شهدا کاری بسیار دشوار است، چرا که شهدا جزء با خداوند متعال با هیچ‌کس معامله نمی‌‌کنند، بیان کرد: شهدای ورزشکار چراغ پرفروغ جامعه ورزش کشور هستند.

محمد بلوطی در پایان خاطر نشان کرد: هیئت جودو این آمادگی را دارد که تمام مسابقات در سال ۹۷ را با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران به نام شهدا برگزار کند.

print
Print Friendly, PDF & Email

نوشته های مشابه

بستن
بستن