theme wordpress
تازه ها

بوسه رهبر انقلاب بر تابوت شهید محسن حججی، مدافع حرم اهل بیت علیهم‌السلام

تشییع‌های تاریخی شهیدان در تهران پایان‌پذیر نیست. این بار جمعیتی به بزرگی یک تهران برای تشییع یک شهید ۲۵ ساله نجف‌آبادی آمده بود.

نه کسی هم‌شهری‌اش بود و نه کسی او را پیش از شهادت می‌شناخت، اما خدا خواست که او با آن بدن نحیف و سن کم و گمنامی‌اش، بعد از شهادت میان این مردم عزیز شود. حالا «همه» برای تشییع شهید محسن حججی به میدان آمده‌اند.

ساعاتی پس از آنکه رهبر معظم انقلاب برای زیارت شهید محسن حججی و دیدار با خانواده‌اش در جوار شهید حاضر شد و بر تابوت شهید محسن حججی بوسه زد، مردم نیز برای وداع آخر با شهیدی که حماسه‌ساز نبرد سوریه بوده و با شجاعتش توانست نقشه‌های توحش‌زای داعش را نقش برآب کند، در میدان امام حسین(ع) حاضر شدند.

هر چند که مراسم ساعت ۹ صبح در میدان امام حسین(ع) آغاز شد، اما بیش از دو ساعت طول کشید تا تشییع شهید محسن حججی به سمت میدان شهدا آغاز شود. مراسمی که مسئولین برای این تشییع باشکوه تدارک دیده بودند بیش از یک ساعت طول کشید و مابقی زمان صرف ازدحام جمعیتی شد که باعث کندی حرکت کاروان تشییع‌کننده پیکر مطهر می‌شد.

با وجود گرمای زیاد هوا و شلوغی و ازدحامی که همه از قبل آن را پیش‌بینی می‌کردند، اما مردم زیادی با فرزندان کوچک و حتی شیرخواره خود در این مراسم شرکت کرده بودند.نوزادانی که با لباس سقایی توی کالسکه‌های شان نشسته بودند، یا بچه‌های خردسالی که با سربند و چفیه و پیراهن‌های مشکی جلوتر از پدرها راه می‌رفتند.

پرچم‌های فاطمیون، حزب‌الله لبنان، یاحسین(ع)، لبیک یا زینب(س) و … پوسترها و عکس‌های بزرگ شهید حججی در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف دست حاضر در مراسم خودنمایی می‌کرد.رزمندگان و خانواده شهدای افغانستانی لشکر فاطمیون با لباس رزمندگان این لشکر و پرچم‌های زردرنگ فاطمیون که برخی از آن‌ها منقش به شعار «لبیک یا زینب(س)» شده بود در یک سوی خیابان و رزمندگان پاکستانی تیپ زینبیون با پرچم‌های منقش به نام زینبیون نیز در سوی دیگر کنار سایر مردم در مراسم تشییع پیکر مطهر این شهید مدافع حرم حضور داشتند. برخی از این برادران افغانستانی و پاکستانی تصاویر شهدای خود را نیز در دست گرفته و یادشان را در کنار همرزمش زنده کردند.

ساعت ۱۲ بود که ماشین حامل پیکر مطهر شهید به میدان شهدا رسید. اما بیش از نیم ساعت طول کشید تا سیل عظیم جمعیت تشییع کننده به این میدان برسند. کم کم مردم پراکنده شدند و پیکر شهید محسن حججی برای انتقال به اصفهان آماده شد. پیکر مطهر شهید جهت انجام مراسم وداع، تشییع و تدفین در شهرستان نجف آباد استان اصفهان که زادگاه شهید و محل سکونت خانواده اوست با هواپیما به اصفهان منتقل شد. حالا حماسه مردم اصفهان در میدان امام(ره) این شهر در انتظار پیکر شهید نشسته است. پیکر مطهر شهید فردا پنج شنبه ۶ مهرماه ۹۶ در شهرستان نجف اباد به خاک سپرده می‌شود.

شهید محسن حججی یکی از نیروهای لشکر زرهی ۸ نجف اشرف و از نیروهای فعال مؤسسه شهید احمد کاظمی بود. او اهل اصفهان و ۲۵ساله بود که در منطقه مرزی عراق و سوریه طی یورش داعش، اسیر و دو روز بعد از اسارت به درجه رفیع شهادت نائل شد. از این شهید بزرگوار یک فرزند دوساله به یادگار مانده است.

print
Print Friendly, PDF & Email

نوشته های مشابه

بستن
بستن