theme wordpress
تازه ها

شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان/ گویی شب قدر، همین شب است!

امشب، شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان است دیگر زمانی باقی نمانده، باید تمام تلاش خود را بکار برد تا در پناه رحمت خداوند متعال قرار گرفت. این شب، از دو شب قبل برتر است و از احادیث متعدد اینگونه احتمال داده می‌شود که شب قدر همین شب است.
شب قدر برترین و مهم‌ترین شب سال در فرهنگ اسلامی است. بنابر روایتی از پیامبر(ص)، شب قدر از موهبت‌های خدا بر مسلمانان است و هیچ‌یک از امت‌های پیشین از این موهبت برخوردار نبوده‌اند. در قرآن کریم، سوره‌ای کامل به توصیف و ستایش شب قدر اختصاص یافته و بدین نام (سوره قدر) خوانده شده است. در این سوره، ارزش شب قدر بیشتر از هزار ماه دانسته شده است.آیات یکم تا ششم سوره دخان نیز به اهمیت و رخدادهای شب قدر می‌پردازد.
در کنار تمام اعمال نیکویی که در شبهای قدر انجام می دهید تلاوت دو سوره روم و عنکبوت را فراموش نکنید علی الخصوص در شب بیست و سوم ، چرا که امام صادق (ع) فرمودند: تلاوت کننده این دو سوره در این شب از اهل بهشت است.
روزهای شب قدر را نیز باید حرمت داشت و به عبادت و دعا به سر برد؛ در احادیث فراوانی آمده که روز قدر نیز در فضیلت مثل شب قدر است.
به تعبیر امام رضا (ع) دهه آخر ماه رمضان، دهه غفران است، یعنی دهه ای که خداوند همه انسان ها را آمرزیده و می خواهد آنها را مغفرت کند لذا دهه آخر ماه رمضان بسیار مهم است، البته می توانیم بگوییم که دهه اول ماه رمضان دهه مقدمه سازی، دهه دوم ذخیره کردن اعمال و دهه سوم را سکوی پرش می توان نامید.

print
Print Friendly, PDF & Email

نوشته های مشابه

بستن
بستن