theme wordpress
تازه ها

تسلیت ایام شهادت مولای متقیان آقا امیرالمومنین (ع)/خورشیدبه سینه، ماه برسر می زد

شب بود و اشک بود و علی بود. فریاد بی‌صدا، غم دل بود و آه بود. دانی چرا جبین علی را شکافتند؟ زیرا به چشم کوفه، عدالت گناه بود. خونش نصیب دامن محراب کوفه شد؛ آن رهبری که کعبه بر او زادگاه بود، یک عمر ستم کشید، اشک شبش به غربت روزش گواه بود. هم‌صحبتی نداشت که در نیمه‌های شب حرفش به چاه بود و نگاهش به ماه بود……
بر روح تمام شیعیان تیغ زدند/ بر مردترین مرد جهان تیغ زدند
خورشیدبه سینه، ماه برسر می زد/ انگاربه فرق آسمان تیغ زدند
خورشید فروزان حیات امام علی علیه السلام ، در افق روز نوزدهم رمضان سال چهلم هجری در آسمان شهر کوفه به خون نشست و شمشیر مسموم نفاق و کین، فرق انسان عدالت گستری را شکافت که برترین خلق پس از رسول خدا صلی الله علیه و آله بود. آنان که می خواستند نور خدا را خاموش کنند، نمی دانستند که اراده الهی، بر مانایی علی علیه السلام استوار است و می بینیم که همچنان، کردار و گفتار امام مؤمنان، چراغ راه مردان خدا و حق جویان و یکتاپرستان جهان است.
هجر او آتش زده بر جان پاک شیعیان
اشک غم جاری شده از بهر او از آسمان
داغ او کرده پریشان حال ما را ای خدا
زین بلا و درد و رنج صبری به کن بر ما عطا
شب بیست و یکم از شب‌هاى قدر است و شب قدر همان شبى است که در تمام سال شبى به خوبى و فضیلت آن نمى‌رسد و عمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه و در آن شب تقدیر امور سال مى‌شود و ملائکه و روح که اعظم ملائکه است در آن شب به اذن پروردگار به زمین نازل مى‌شوند و به خدمت امام زمان(ع) مشرف مى‌شوند و آن‌چه براى هرکس مقدّر شده بر امام زمان(ع) عرضه مى‌کنند.
با تسلیت ایام شهادت مولای متقیان آقا امیرالمومنین (ع)،در مناجات شبانه شبهای قدر، التماس دعا داریم.

print
Print Friendly, PDF & Email

نوشته های مشابه

بستن
بستن