theme wordpress
تازه ها

کاش در این رمضان لایق دیدار شویم…. سحری با نظر لطف تو بیدارشویم

رمضان در مکتب پیامبر خدا صلی الله علیه وآله وسلم ماه ضیافت خداست، در این مهمانی بزرگ الهی میزبان خداوند است و بندگان مومن او مهمان این دعوت الهی و ریاضت و زهد و مجاهده نفسانی و تقوا، وسائل پذیرایی آن.
و این سخن از پیام آور مکتب الهی است: «دعیتم الی ضیافه الله» رمضان ماهی است که شما را در آن به سوی ضیافت خدا خوانده اند.
در شب اول ماه مبارک رمضان همچنین خواندن دعای زیر از امام صادق (ع) نیز بسیار مورد تأکید قرار گرفته است. از جعفرصادق و او از پیامبر اسلام روایت کرده است که گفته است: «ماه رمضان ماه خدای عزوجل می‌باشد، و آن ماهی است که خداوند کارهای نیک را در آن دو چندان کند و بدی‌ها را در آن محو سازد، ماه برکت، و ماه انابه و بازگشت، و ماه توبه و ماه آمرزش و ماه آزادی از آتش دوزخ، و کامیاب شدن به بهشت است. هان که در این ماه از هر حرامی خودداری کنید، و تلاوت قرآن را زیاد کنید؛ و حاجات خود را بخواهید، و به یاد پروردگارتان سرگرم باشید، و ماه رمضان نزد شما نباید همانند ماه‌های دیگر باشد، چرا که برای این ماه در پیشگاه خداوند حرمت و برتری بر دیگر ماه‌هاست، و نباید در ماه رمضان روز روزه شما مانند روز غیر روزه شما باشد.
شد باز در رحمت خالق به روی خلق
چون ماه مبارک ز افق گشت هویدا
مژده که شد ماه مبارک پدید
حلول ماه مبارک رمضان، ماه رحمت و برکت و غفران مبارک باد، ماهی سرشار از برکت و رحمت و عبادت های پذیرفته شده برایتان آرزومندیم.

print
Print Friendly, PDF & Email

نوشته های مشابه

بستن
بستن