theme wordpress
تازه ها

سرویس رزمی روزنامه نود به بهانه برگزاری رقابت‌های جام رمضان در تهران ضمن مثبت دانستن این موضوع نوشت: “ماه رمضان همیشه فرصت مناسبی است تا رشته‌های مختلف در رده‌های سنی مختلف پس از افطار مسابقات دوستانه‌ای را برگزار کنند تا در کنار بالا رفتن سطح فنی کار ورزشکارانشان فضایی دوستانه میان اهالی رشته‌شان ایجاد کنند.

جام رمضان و باز هم هیات جودوی تهران
دوم و سوم مرداد سالن علی حیدر
به گزارش روابط عمومی هیات جودوی استان تهران سرویس رزمی روزنامه نود به بهانه برگزاری رقابت‌های جام رمضان در تهران ضمن مثبت دانستن این موضوع نوشت: “ماه رمضان همیشه فرصت مناسبی است تا رشته‌های مختلف در رده‌های سنی مختلف پس از افطار مسابقات دوستانه‌ای را برگزار کنند تا در کنار بالا رفتن سطح فنی کار ورزشکارانشان فضایی دوستانه میان اهالی رشته‌شان ایجاد کنند. هیات جودوی استان تهران هم در دو سال اخیر این فرصت را غنیمت شمرده و هر سال مسابقات جام رمضان را در رده‌های سنی مختلف برگزار می‌کند. رقابت های سال جاری در شرایطی دوم و سوم مرداد برگزار می‌شود که طبق اعلام مسئولین برگزاری علاقه مندان می‌توانند با یک وزن ارفاق در اوزان هشت گانه حاضر شوند. البته این دوره از مسابقات نیز به خاطر سالگرد سقوط هواپیمای تیم ملی نوجوانان به عنوان یادبود این عزیزان در سالن علی حیدر برگزار می‌شود تا به نوعی یاد و خاطره ملی‌پوشان مرحوم این تیم نیز زنده شود.
اما جدا از این موضوعات جام رمضان را می‌توان در چند بخش مورد بررسی قرار داد. اول اینکه معمولا ورزشکاران به دلیل روزه داری کمتر در این ماه به تمرین می‌پردازند و برگزاری این رقابت‌ها می‌تواند به حفظ آمادگی آنها کمک کند و در گام بعدی نیز به نوعی رقابت سالمی میان جودوکاران پایتخت ایجاد می‌شود. معمولا در استان‌ها به جز رقابت‌های انتخابی تیم استان کمتر شاهد برگزاری مسابقات هستیم و این فضا قطعا می‌تواند میدان خوبی برای جولان دادن مدعیان باشد. همین که علاقه مندا به مسابقه فضایی برای محک زدن خود پیدا می‌کنند جای خوشحالی دارد و می‌توان امیدوار بود که با تکیه بر این برنامه‌ها کم کم جودوی تهران به جایگاه اصلی‌اش بازگردد.
بیشتری و البته بهترین اساتید جودو در این استان حاضر هستند اما متاسفانه به خاطر برخی مشکلات در سال‌های قبل کمتر شاهد مشارکت آنها در برنامه‌های این هیات بوده ایم.

حضور اساتیدی مانند مدنی، کیهان و البته شیخ حسینی در برنامه‌های آموزشی قطع تاثیر خود را در توسعه این رشته خواهد گذاشت. این اساتید و برخی از بزرگان این رشته سرمایه‌های جودو هستند و نباید به هیچ وجه از آنها غافل شد. خوشبختانه بلوطی رئیس فعلی هیات جودو به خوبی این موشوع را درک کرده و تقریبا در بیشتر کمیته‌ها از اساتید متخصص وبا تجربه استفاده کرده است. البته تهران جای کار بسیرا دارد و مدیران جودویی این استان نباید به همین مقدار توسعه و پیشرفت قانع باشند. فعال کردن هیات‌های تابعه و مشارکت هر چه بیشتری آنها کمک می‌‌کند تا بازهم پایتخت به امپراطور جودوی ایران مبدل شود.”

print
Print Friendly, PDF & Email

نوشته های مشابه

بستن
بستن