theme wordpress
تازه ها

سعید ملایی: بنویس مردم دعا کنند، ما هم برای مدال کم نمی گذاریم

روزهای پایانی اردوی سرنوشت ساز است. برای المپیک آماده می شود. شوخی نیست. المپیک و هزا و یک امید و آرزو.
وقتی کار بدنسازی تمام می شود بلافاصله آبی به سروصورتش می زند و در گوش ایی از سالن روی زمین می نشیند.
می گویم خداقوت قهرمان، خدا این زحمات را بی اجر و پاداش نمی گذارد. نفس عمیقی می کشد و می گوید: همه چیز را فراموش کرده ام. یعنی هرچی بوده و نبوده را در صندوقچه ایی گذاشته و به یک نقطه فکر می کنم. همراه با جواد (محجوب) که تنها می شویم با خود بارها این جمله را تکرار کرده ایم که ما باید مزد زحمات خودمان و همه کسانی که تا بحال تلاش کرده اند را در المپیک بگیریم.
سعید ملایی بچه تهران و محله دهکده المپیک در وزن ۸۱ کیلو گرم از سختی هایی می گوید که دوسال است متحمل شده تا به این نقطه رسیده است: اصلا کاری ندارم چه می گویند و کی کجا رفته و چی کم داریم. فعلا به روز موعود فکر می کنم. روز مسابقه.
مکثی می کند و باز ادامه می دهد: آقا بخدا خیلی دشوار است. در تنهایی بارها با جواد نشسته ایم و درد دل کرده ایم اما یک موضوع را برای خودمان حل کرده ایم و اینکه ما باید تاریخ جودو را یک ورقی بزنیم. می دانم کار دشواری است ولی نمی خواهیم برویم المپیک و با یک یا دو مسابقه برگردیم بیاییم. نه…ما می رویم تا در میدان المپیک حق خودمان را بگیریم. خیلی هم دست نیافتنی نیست. با یک مدال می توانیم حقانیت جودو را اثبات کنیم. من طی دو سال گذشته که برای سهمیه المپیک به تورنمنت های مختلفی رفتم می شنیدم که برخی می گفتند جودو یک سهمیه بیشتر نمی گیرد و شاید به من نوعی امیدی نداشتند اما رفتم و تلاش کردم و به همراه سایر بچه ها سه سهمیه گرفتیم. الان هم اگر خدا کمک کند می رویم تا مدال بگیریم. فرقی نمی کند. من یا جواد . مهم کسب مدال برای جودو است.
سعید ملایی چشم به یک نقطه دوخته و در حالیکه اراده این جوان را باید ستود در حال خداحافظی از ما می خواهد که بنویسیم برای او و دو هم تیمی او دعا کنند. مردم دعا کنند و آنها هم قول می دهند که با دست پر باز گردند…و زیر لب زمزمه می کند: ای خدا…تو خودت میدانی که من چگونه تمرین می کنم و دنبال چه هدف بزرگی هستم…پس دستم را بگیر.
– هیات جودو و کوراش استان تهران برای نمایندگان ارزنده جودو بویژه سعید ملایی چشم و چراغ جودو پایتخت آرزوی موفقیت می کند و امیدوار است با توجه به حضور چنین قهرمان شایسته ای و در کنار او چهار نماینده سرافراز و شاخص جودو نوجوانان تهران؛ حمیدرضا ملک زاده در وزن ۹۰- ، کاظم کریمی در وزن ۶۰- ، سینا قمی در وزن ۶۶- و سهیل جمال آبادی که در آسیا خوش درخشیده اند، مسئولان مساعدت نموده و با حمایت خود، یک سالن اختصاصی را برای جودو استان تهران درنظر بگیرند تا روند این موفقیت ها درآینده نیز حفظ شود و به آرزوی دیرینه جودو پایتخت، جامه عمل پوشانده شود.

print
Print Friendly, PDF & Email

نوشته های مشابه

بستن
بستن