theme wordpress
تازه ها

متاسفانه کارشناس جودو در کشور زیاد شده اما اصل قضیه این است که مربی خوب زیادنداریم.

استاد مسعود شیخ حسینی از اساتید کارکشته و کاربلد جودوی کشور این روزها مسئولیت آموزش هیات جودوی استان تهران را بر عهده گرفته است. استاد شیخ حسینی که از نزدیک شاهد برگزاری رقابت های نونهالان پایتخت بود در حاشیه این رقابت‌ها در گفت‌وگو با روابط عمومی هیات جودو اظهار داشت:باید برنامه‌ریزی بهتری روی رده‌های سنی پایه خصوصا نونهالان و نوجوانان داشته باشیم زیرا واقعا در این رده‌ها پتانسیل قهرمان‌پروری وجود دارد. به طور مثال اگر همین بچه‌هایی که در مسابقات انتخابی تهران شرکت کرده‌اند را ۳ ماه در اختیار من بگذراند بعد از این مدت قول می‌دهم تیمی مناسب را برای قهرمانی در کشور تحویل دهم.

وی ادامه داد: قهرمان‌پروی هم کار بسیار سختی است و هم از دیدی دیگر می‌توان آن را ساده دانست. متاسفانه کارشناس جودو در کشور زیاد شده اما اصل قضیه این است که مربی نداریم. به جای جلسه گرفتن و حرف زدن بهتر است کار کنیم تا جودو از این وضعیت خارج شود. دامنه کار کردن در این رشته هم معطوف به تاتامی است و هر کسی می‌خواهد کار کند در زمین حاضر می‌شود.

پیشکسوت جودو عنوان کرد: باید در زمینه آموزش مربیان فعالیت کنیم زیرا در این زمینه بسیار ضعیف شده‌ایم. مثلا همین استان تهران را در نظر بگیرید که با این پتانسیل به دلیل فقر آموزشی جایگاهش را در کشور از دست داده است. باید روی ارتقای علمی مربیان کار کنیم تا در آینده به تدریج وضعیت بهتر از این شود. البته در کنار کار تخصصی باید روی بدنسازی در رده‌های سنی نیز کار علمی شود.

print
Print Friendly, PDF & Email

نوشته های مشابه

بستن
بستن